info@balikesirgulertadilat.com

0(543) 970 18 85

Reşadiye Mah. Ayvacık Cd. No:22 Gönen/Balıkesir

Bigadiç Ahşap Çatı

Bigadiç Ahşap Çatı

Bigadiç Ahşap Çatı

Ahşap çatılar genel olarak en sık kullanılan çatı türüdür. Farklı malzemelerin dışında bir çatı yapımında birden çok çatı ürünü kullanılır. Çatılar içeriğinde birçok çatı elemanı söz konusudur. Bu çatı elemanlarından en önemlisi ise ahşaptır. Mertekler, kalın ahşap malzemeler çatının temelini oluşturur. Tek yüzeyli, teras çatı gibi birçok çatı çeşidi Bigadiç ahşap çatı çeşitleri arasında yer alır.

Çatı imalatı sırasında kullanılan ahşap malzemenin kalitesi çatıyı yapacak ustanın yeteneği, tecrübesi oldukça önemlidir. Çatı bir yapının koruyucusudur. Bu nedenle de yapının genel kullanım şekline ve mimarisine uygun olarak yapılmalıdır. Bigadiç ahşap çatı iyi ustalar ile kaliteli işçilik sağlar. Çatı içeriğinde oluşan tüm malzemeler günümüzde son teknoloji olarak yapılara uygun şekilde üretilmektedir.

 

Çatı Türleri

Çatılar tüm mimari sistemin olduğu gibi ait olduğu dönemlerin izlerini taşır. Her toplumda her dönemde farklı mimari dizaynlar ve çatılar söz konusudur. Çatılar ise yapıların cinsine göre kullanım amacına göre farklı şekilde yapılmaktadır. Genel anlamda çatı çeşitleri;

  • Soğuk Çatı: günümüzde en çok kullanılan çatı çeşitidir. .Bu tip çatılar genelde eğimli olarak uygulanır.
  • Sıcak Çatı: Tüm katmanların özel olarak sıra halinde uygulanan çatılardır.
  • Tek düzeyli çatı: Tek eğri düzeyden meydana gelen çatı türüdür.
  • Kırma Çatı: Dikdörtgen şekilde düzenlenmiş dört eğik kısımdan oluşan çatı şeklidir.
  • Kubbe Çatı: genellikle dini amaçlı yapılan yapılarda kullanılır.

HİZMET VERDİĞİMİZ YERLER

Güler Teknik olarak Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Balıkesir merkez ve ilçelerinde kaliteli ve profesyonel hizmet veriyoruz. Balıkesir hizmet sahalarımızı aşağıdaki hizmet bölgelerinden inceleyebilir, ilgili bölgeye tıklayarak bölgesel hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz