info@balikesirgulertadilat.com

0(543) 970 18 85

Reşadiye Mah. Ayvacık Cd. No:22 Gönen/Balıkesir

İvrindi Beton Kesme

İvrindi Beton Kesme

İvrindi Beton Kesme

Beton kesme işlemine bir başka deyişle karot denilmektedir. Çünkü beton kesme makinesinin adı karottur. Karot bir inşaatın yapılması esnasında beton işlemlerinin tamamı bittikten sonra ortaya çıkan beton kesme ihtiyaçlarında söz konusudur. Bu nedenle de İvrindi beton kesme makinesi ile ilgili pencere açılması, havalandırma boşluk açılması durumlarında karot makineleri kullanılır.

İvrindi beton kesme betona zarar gelmemesi adına yetkili mühendisler ile yapılmaktadır. Yapılan işlem sonrasında ilgili ölçülerin tamamı doğru yapılması sağlanır. Bununla birlikte ilgili kesme işleminin amacı önemlidir. Beton kesme işleminin inşaatın genel durumuna zarar gelmemesi gereklidir. 

 

Beton Kesme İşlemi Hangi Durumlarda Yapılır?

Beton kesme ihtiyacı antik yapıların restorasyonu, yangın ve havalandırma sistemi için gerekli beton kesme işlemi yapılır. Aynı zamanda beton kesme işlemi aşağıdaki durumlarda gerçekleşir.

  • Mimari değişiklikler,
  • Alanların içerisinde yer alan su kanalların açılması söz konusu olduğunda şap kesme ve beton kesme işlemi yapılır.
  • Sonradan belirlenen kapı açılma işleminde,
  • Sonradan ortaya çıkan pencere açılma işlemlerinde,
  • Yangın ve havalandırma boşluklarının açılması durumunda,
  • İnşaat sonrası yasak olan durumlarda gerekli kesimlerin yapılması durumunda,
  • Yangın ve tesisat bacalarının açılması durumunda,

Günümüzde oldukça sık olarak yapılan beton kesme işlemlerinde söz konusu mimarlar gerekli ölçüleri alır. Ardından ise söz konusu kesme işlemi sırasında mimar hazır bulunmalıdır. Öte yandan beton kesme işlemi ile dekoratif amaçlı beton kesmeler de gerçekleştirilir.

HİZMET VERDİĞİMİZ YERLER

Güler Teknik olarak Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi Balıkesir merkez ve ilçelerinde kaliteli ve profesyonel hizmet veriyoruz. Balıkesir hizmet sahalarımızı aşağıdaki hizmet bölgelerinden inceleyebilir, ilgili bölgeye tıklayarak bölgesel hizmetlerimize göz atabilirsiniz.

Tüm Hizmetlerimiz